Oferta

Alta 1

NORWESKI ŁUPEK KWARCYTOWY

•Szczegóły zobacz Tutaj•

 

KREACJA NATURY
To jest opowieść o wytworze ludzkiej ręki, produkowanej przez naturę od początków wieków.


NADZWYCZAJNA HISTORIA
Łupek jest wynikiem naturalnych procesów na wielką skalę, które trwają od kilku setek milionów lat. Ogromne obszary ziemi rozbiły się i powolnie przesuwały, podczas gdy inne pokrywane były przez oceany. Oceany przyniosły z nimi luźne masy gliny, nazywane osadami, które się skumulowały. Wulkany także przyczyniły się do takich depozytów. Depozyty są również konsekwencją kompresji ciepła i przez miliony lat budują się by stać się łupkiem. Dramatyczne ruchy i przesunięcia skorupy ziemskiej doprowadziły do wzrostu masy ziemi nad oceanem i w ten sposób kopalnie łupka osiągnęły w niektórych miejscach powierzchnię ziemi.


NIEKOŃCZĄCE SIĘ MOŻLIWOŚCI
Łupek, który dziś możecie Państwo nabyć od Minery z biegiem czasu rozpowszechnił się na cały świat. Wystawiony był na ekstremalne ciepło i znosił je tak dobrze jak w epoce lodowcowej. To jest i zawsze będzie część natury. Został zaprojektowany jako wyróżniający się i emocjonujący materiał, który może być wykorzystywany w różny sposób zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz. Nie możecie Państwo być bliżej natury. Łupek daje poczucie nieskończoności. Kiedy odkryjecie Państwo łupek, już nigdy ni e będziecie rozważać ponownego użycia masowo produkowanych materiałów budowlanych.
Łupek jest także innym typem skały niż pozostałe, jest dzielony wzdłuż równoległych pęknięć, które tworzą cienkie płaty. Odbywa się to poprzez kompresję skumulowanych depozytów. Jest kilka typów łupka i nasz katalog ilustruje kilka najbardziej wybitnych różności.
Minerały i osady, które powstają w wyniku procesu, decydują o różnorodności kolorów łupka. Kiedy przyjrzysz się bliżej, cienie, blask kolorów i struktura powierzchni wyjdzie na pierwszy plan.


NATURALNY KAMIEŃ
Naturalny kamień jest łatwy w pracy z nim samym, był używany także kilka tysięcy lat temu do młotków, noży i ostrza strzały. Później łupek był używany także jako materiał budowniczy, demonstrując elastyczność jako swój sukces. Ponadto łupek jest bezpiecznym i odpornym jeśli chodzi o ogień materiałem, do jego popularności przyczyniły się wielkie pożary miast europejskich w zeszłym wieku.
Zainteresowanie pracami w ogrodach i zewnętrznym użyciem miało miejsce po II wojnie światowej. Użycie skały i łupka na zewnątrz stało się bardziej popularne. Jako pierwsze popularne było użycie prostych fliz i małych lanych, betonowych płyt. Dzisiaj wzrósł popyt na łupek wysokiej jakości. Wiele odmian i duże rozmiary z jeszcze większym indywidualnym dostosowaniem oferują możliwości do kreowania kompletnych, osobistych rozwiązań.
W Europie skała była zawsze bardzo ważną częścią lokalnej, budowlanej tradycji. W większości państw nowoczesne trendy doprowadziły do tego, że łupek jest używany jako nowy i wyróżniający się sposób, często w regionach, w których wcześniej nie moglibyśmy sobie tego wyobrazić.
Dzisiaj łupek jest używany niemal w każdy sposób wewnątrz i na zewnątrz. Niektórzy ludzie wolą używać łupka tradycyjnie, inni używają tego pięknego materiału, aby stworzyć coś indywidualnego i innego.
Rzemiosło i jakość jest naturalnie droższa niż produkcja masowa, ale jeśli rozważyć z perspektywy czasu, trwałość i bardzo małe koszty utrzymania, różnica w cenie staje się mniejsza niż można by na początku pomyśleć. Jedna z cech, które powinny być wymienione to jak łatwo łupek może być ponownie wykorzystany. Dzisiaj widzimy wiele przykładów starego łupka wykorzystanego na nowych budynkach lub w nowy sposób.


KWARCYT ALTA
Kwarcyt Alta jest jasno szarym łupkiem z drobnymi cieniami zielonych i jasno srebrnych połysków. Alta jest znana ze swojej siły i solidności. Dobrze pasuje do kalibracji i może być dostarczana w równej grubości.
Kwarcyt Alta ma 590 milionów lat. W swoim czasie utworzony został poprzez podział obszarów górskich, które doprowadziły do grubych warstw osadów. Kompresja, ciepło i fałdy, które ułożyły góry w rezultacie stworzyły gliniany łupek w Alcie. Zawiera on stężenie kwarcu i połysk w nakładanej warstwie.
Powierzchnia : naturalna, szlifowana, błyszcząca
Produkty : dachówka, pokrycie ścieżek, płyty chodnikowe, schody, brzegi okien, ławki, stoły, listwy przypodłogowe, kominki, dachy, fasady.
Kolor: szary/zielony
Format i grubość: standardowe formaty, wolne długości, kalibrowane, specjalne dostosowania/ robione na miarę.
Krawędzie: szlifowane, błyszczące, zgilotynowane.

 

Galeria

Alta 2 Alta 3 Alta 4
Alta 5 Alta 6 Oppdal-Otta 1
Oppdal-Otta 2 Oppdal-Otta 3 Oppdal-Otta 4
Oppdal-Otta 5 Oppdal-Otta 6